Magazyn energii Enphase

Magazyn energii Enphase

Podstawową cechą konstrukcyjną magazynów energii Enphase o nazwie Encharge jest ich modułowość oraz brak ruchomych elementów, które mogłyby z czasem ulec awarii i wymagać wymiany. Niezwykle istotny jest fakt, że producent reklamuje swoje urządzenia magazynujące jako all-in-one, co oznacza, że wyposażone są one fabrycznie dwukierunkowe mikroinwertery IQ™8, które gwarantują efektywną i niezawodną pracę przekształcając prąd stały na zmienny i odwrotnie. Jedną z najistotniejszych dla użytkownika cech magazynu energii jest jednak jego moc pojemnościowa. W tym zakresie Enphase proponuje dwa podstawowe urządzenia, które w zależności od zapotrzebowania można dowolnie rozbudowywać:

Encharge 3TM all-in-one – to kompleksowy system magazynowania energii ze sprzężeniem AC o mocy pojemnościowej 3,36 kWh i czterema wbudowanymi mikroinwerterami tworzącymi sieć o mocy znamionowej 1,28 kW. Urządzenie cechuje niezawodność i bezpieczeństwo,a także wbudowany system tworzenia kopii zapasowych. Firmy instalujące są w stanie z jego wykorzystaniem skutecznie zaprojektować wydajny system zarówno dla nowych inwestycji, jak i tych będących na etapie modernizacji.

Encharge 10TM all-in-one – magazyn energii składający się z trzech podstawowych modułów Encharge 3TM i posiadający całkowitą użyteczną pojemność energetyczną na poziomie 10,08 kWh i dwanaście wbudowanych mikroinwerterów tworzących sieć o mocy znamionowej 3,84 kW. Polecany jest dla przedsiębiorstw i użytkowników indywidualnych o wysokim zapotrzebowaniu na magazynowanie energii pozyskanej przez instalację fotowoltaiczną.

Do najważniejszych cech magazynów energii Enphase należą przede wszystkim:

bezkobaltowa technologia fosforowo-litowo-żelazowa (LFP);
– wysoki stopień rozładowywania akumulatorów;
– wbudowane mikroinwertery IQ 8X-BAT;
– bezpieczeństwo battery safe potwierdzone testami;
– szybka i łatwa instalacja plug-and-play;
– interkonektory ze standardowym okablowaniem AC;
– 10 lat ograniczonej gwarancji z możliwością przedłużenia o kolejne 5 lat;
– wyposażone w chłodzenie pasywne, a więc bez ruchomych wentylatorów;
– zdalna aktualizacja oprogramowania, w tym oprogramowania układowego;
– aplikacja mobilna pozwalająca na zdalne kontrolowanie i sterowanie systemem;
– optymalizacja czasu użytkowania (TOU);
– wbudowany system kontroli ładowania.

 

Pobierz kartę produktową

Jak działa instalacja fotowoltaiczna?

  1. Prąd stały powstały w panelach na dachu zostaje przekazany do falownika.
  2. Falownik zmienia prąd stały na prąd zmienny, który swoimi parametrami jest zgodny z prądem który znajduje się w gniazdkach.
  3. Inwerter (falownik) jest połączony z rozdzielnią główną w budynku, za pomocą której prąd transportowany jest do gniazdek, a następnie do podłączonych urządzeń.

Falownik dokonuje kontroli pracy naszej mikroelektrowni. Oznacza to, iż na bieżąco dopasowuje on parametry generowanego prądu do parametrów domowej sieci, a także ulega wyłączeniu w momencie wykrycia jakiejkolwiek awarii. Monitoruje on także wszelkie parametry, które mogą być dla nas istotne do analizy działania domowej elektrowni.

System on-grid
to instalacja podłączona do sieci elektroenergetycznej budynku wraz z przesyłaniem nadwyżki energii (eksportu) do zewnętrznej sieci elektroenergetycznej.
System off-grid
to instalacja, w której nadwyżki energii nieskonsumowanej zostają zmagazynowane w bateriach, z których to następnie dany budynek jest zasilany w przypadku obniżenia mocy źródła wytwórczego.

Nasza oferta

  • Wykonujemy niezbędny pomiar i audyt energetyczny.
  • Przygotowujemy i opracowujemy całościowy projekt.
  • Badamy możliwości zadaszenia nieruchomości i przygotowujemy grunt pod montaż.
  • Formalności związane z uzyskaniem pozwolenia na eksploatację instalacji załatwiamy samodzielnie.
  • Rozpoczynamy od pierwszej rozmowy z klientem, a kończymy na montażu paneli.
  • Gwarantujemy możliwość dostosowania fotowoltaiki do indywidualnych potrzeb nieruchomości, oferując ją w systemie on-grid (przyłączoną z siecią elektroenergetyczną, z możliwością pozyskiwania nadwyżki z zakładu energetycznego), jak i off-grid (nadwyżki energii gromadzone są w niezależnych akumulatorach, z których można czerpać prąd w okresie mniej nasłonecznionym).
  • Nasze instalacje i konstrukcje solarne wykonane są z najwyższej jakości materiałów wiodących marek z branży energetyki odnawialnej.
  • Montowane przez nas panele amorficzne, polikrystaliczne i monokrystaliczne posiadają certyfikaty jakości potwierdzające współpracę z największymi producentami w branży.
  • Oferujemy pośrednictwo we wszystkich niezbędnych formalnościach, od uzyskania satysfakcjonującej dotacji po podłączenie instalacji fotowoltaicznej pod zakład energetyczny.
  • Po wykonaniu montażu dokonujemy pierwszego uruchomienia instalacji, gwarantując pełne wsparcie serwisowe oraz niezbędne przeglądy okresowe.
  • Pełna, 10-letnia gwarancja na instalację AstroEnergy.
Zobacz prezentację naszych wybranych realizacji

Oni nam już zaufali