Instalacja fotowoltaiczna dla domu

Zainteresowanie zasilaniem gospodarstwa domowego niezależną energią elektryczną jest coraz powszechniejszym zjawiskiem, które rozwinęło się w naszym kraju na przestrzeni ostatnich lat. Inwestycja w panele fotowoltaiczne pozwala uniezależnić się od rosnących cen za pobór prądu z zakładu energetycznego i cieszyć się darmową energią słoneczną.

 

Decydując się na instalację paneli słonecznych nie tylko obniżamy wysokie koszty eksploatacji, ale także zyskujemy wygodę i swobodę w zarządzaniu własną energią elektryczną. To po prostu jednorazowa inwestycja, która w ciągu kilku lat zapewni płynne i bezobsługowe źródło zasilania dla całego domu.


Teraz jest najlepszy czas na zmianę kierunku w stronę odnawialnych źródeł energii, ze względu na wsparcie ekologicznych rozwiązań przez państwo. Rządowy program „Mój prąd” powstał z myślą o ograniczeniu zanieczyszczeń powodowanych przez przestarzałe rozwiązania, co pozwala dłużej cieszyć się czystym powietrzem i zdrowiem, oszczędzając przy tym nawet do 50% kosztów inwestycyjnych związanych z montażem instalacji.

Słońce to nasza przyszłość, gdyż wykorzystując ogniwa fotowoltaiczne możemy z niego czerpać w nieskończoność, a następnie dostarczać uzyskaną energię do każdego gniazdka, urządzenia AGD, jak i całego systemu grzewczego posesji.

Jak działa instalacja fotowoltaiczna?

  1. Prąd stały powstały w panelach na dachu zostaje przekazany do falownika.
  2. Falownik zmienia prąd stały na prąd zmienny, który swoimi parametrami jest zgodny z prądem który znajduje się w gniazdkach.
  3. Inwerter (falownik) jest połączony z rozdzielnią główną w budynku, za pomocą której prąd transportowany jest do gniazdek, a następnie do podłączonych urządzeń.

Falownik dokonuje kontroli pracy naszej mikroelektrowni. Oznacza to, iż na bieżąco dopasowuje on parametry generowanego prądu do parametrów domowej sieci, a także ulega wyłączeniu w momencie wykrycia jakiejkolwiek awarii. Monitoruje on także wszelkie parametry, które mogą być dla nas istotne do analizy działania domowej elektrowni.

System on-grid
to instalacja podłączona do sieci elektroenergetycznej budynku wraz z przesyłaniem nadwyżki energii (eksportu) do zewnętrznej sieci elektroenergetycznej.
System off-grid
to instalacja, w której nadwyżki energii nieskonsumowanej zostają zmagazynowane w bateriach, z których to następnie dany budynek jest zasilany w przypadku obniżenia mocy źródła wytwórczego.

Nasza oferta

  • Wykonujemy niezbędny pomiar i audyt energetyczny.
  • Przygotowujemy i opracowujemy całościowy projekt.
  • Badamy możliwości zadaszenia nieruchomości i przygotowujemy grunt pod montaż.
  • Formalności związane z uzyskaniem pozwolenia na eksploatację instalacji załatwiamy samodzielnie.
  • Rozpoczynamy od pierwszej rozmowy z klientem, a kończymy na montażu paneli.
  • Gwarantujemy możliwość dostosowania fotowoltaiki do indywidualnych potrzeb nieruchomości, oferując ją w systemie on-grid (przyłączoną z siecią elektroenergetyczną, z możliwością pozyskiwania nadwyżki z zakładu energetycznego), jak i off-grid (nadwyżki energii gromadzone są w niezależnych akumulatorach, z których można czerpać prąd w okresie mniej nasłonecznionym).
  • Nasze instalacje i konstrukcje solarne wykonane są z najwyższej jakości materiałów wiodących marek z branży energetyki odnawialnej.
  • Montowane przez nas panele amorficzne, polikrystaliczne i monokrystaliczne posiadają certyfikaty jakości potwierdzające współpracę z największymi producentami w branży.
  • Oferujemy pośrednictwo we wszystkich niezbędnych formalnościach, od uzyskania satysfakcjonującej dotacji po podłączenie instalacji fotowoltaicznej pod zakład energetyczny.
  • Po wykonaniu montażu dokonujemy pierwszego uruchomienia instalacji, gwarantując pełne wsparcie serwisowe oraz niezbędne przeglądy okresowe.
  • Pełna, 10-letnia gwarancja na instalację AstroEnergy.
Zobacz prezentację naszych wybranych realizacji

Oni nam już zaufali