Magazyn energii Enphase
Magazyn energii Enphase
Podstawową cechą konstrukcyjną magazynów energii Enphase o nazwie Encharge jest ich modułowość oraz brak ruchomych elementów, które mogłyby z czasem ulec awarii i wymagać wymiany. Niezwykle istotny jest fakt, że producent reklamuje swoje urządzenia magazynujące jako all-in-one, co oznacza, że wyposażone są one fabrycznie dwukierunkowe mikroinwertery IQ™8, które gwarantują efektywną i niezawodną pracę przekształcając prąd stały na zmienny i odwrotnie. Jedną z najistotniejszych dla użytkownika cech magazynu energii jest jednak jego moc pojemnościowa. W tym zakresie Enphase proponuje dwa podstawowe urządzenia, które w zależności od zapotrzebowania można dowolnie rozbudowywać:
Encharge 3TM all-in-one – to kompleksowy system magazynowania energii ze sprzężeniem AC o mocy pojemnościowej 3,36 kWh i czterema wbudowanymi mikroinwerterami tworzącymi sieć o mocy znamionowej 1,28 kW. Urządzenie cechuje niezawodność i bezpieczeństwo,a także wbudowany system tworzenia kopii zapasowych. Firmy instalujące są w stanie z jego wykorzystaniem skutecznie zaprojektować wydajny system zarówno dla nowych inwestycji, jak i tych będących na etapie modernizacji.
Encharge 10TM all-in-one – magazyn energii składający się z trzech podstawowych modułów Encharge 3TM i posiadający całkowitą użyteczną pojemność energetyczną na poziomie 10,08 kWh i dwanaście wbudowanych mikroinwerterów tworzących sieć o mocy znamionowej 3,84 kW. Polecany jest dla przedsiębiorstw i użytkowników indywidualnych o wysokim zapotrzebowaniu na magazynowanie energii pozyskanej przez instalację fotowoltaiczną.
Do najważniejszych cech magazynów energii Enphase należą przede wszystkim:
bezkobaltowa technologia fosforowo-litowo-żelazowa (LFP);
– wysoki stopień rozładowywania akumulatorów;
– wbudowane mikroinwertery IQ 8X-BAT;
– bezpieczeństwo battery safe potwierdzone testami;
– szybka i łatwa instalacja plug-and-play;
– interkonektory ze standardowym okablowaniem AC;
– 10 lat ograniczonej gwarancji z możliwością przedłużenia o kolejne 5 lat;
– wyposażone w chłodzenie pasywne, a więc bez ruchomych wentylatorów;
– zdalna aktualizacja oprogramowania, w tym oprogramowania układowego;
– aplikacja mobilna pozwalająca na zdalne kontrolowanie i sterowanie systemem;
– optymalizacja czasu użytkowania (TOU);
– wbudowany system kontroli ładowania.
Pobierz kartę produktową
Jak działa instalacja fotowoltaiczna?
- Prąd stały powstały w panelach na dachu zostaje przekazany do falownika.
- Falownik zmienia prąd stały na prąd zmienny, który swoimi parametrami jest zgodny z prądem który znajduje się w gniazdkach.
- Inwerter (falownik) jest połączony z rozdzielnią główną w budynku, za pomocą której prąd transportowany jest do gniazdek, a następnie do podłączonych urządzeń.
Falownik dokonuje kontroli pracy naszej mikroelektrowni. Oznacza to, iż na bieżąco dopasowuje on parametry generowanego prądu do parametrów domowej sieci, a także ulega wyłączeniu w momencie wykrycia jakiejkolwiek awarii. Monitoruje on także wszelkie parametry, które mogą być dla nas istotne do analizy działania domowej elektrowni.
System on-grid
System off-grid
Nasza oferta
Oni nam już zaufali
Dotacja -50%
Pomagamy uzyskać satysfakcjonującą kwotę dofinansowania na instalację w ramach programu "Mój prąd”.