Program Mój Prąd 5.0 rozpoczął się 22 kwietnia 2023 r. W nowej edycji programu wprowadzono zmiany w zasadach dotyczących dofinansowania. Teraz dopłaty obejmują nie tylko panele fotowoltaiczne, ale także pompy ciepła i kolektory słoneczne ☝️
 
W piątej edycji programu dofinansowanie jest nadal dostępne dla prosumentów, którzy produkują energię elektryczną do użytku w gospodarstwach domowych. Mój Prąd 5.0 jest przeznaczony dla prosumentów, którzy posiadają mikroinstalację fotowoltaiczną o mocy od 2 kWh do 10 kWh i rozliczają się za wyprodukowaną energię elektryczną w systemie net-billing.
 
Dopłaty w ramach programu Mój Prąd 5.0 dla fotowoltaiki wynoszą do 6 tys. zł tylko dla paneli fotowoltaicznych, do 7 tys. zł dla paneli plus komponentów, do 16 tys. zł dla paneli plus magazynu energii, do 5 tys. zł dla magazynu ciepła oraz do 3 tys. zł dla systemów zarządzania energią. Program dofinansowuje do 50% kosztów instalacji. Dofinansowanie jest udzielane dla inwestycji już zakończonych, a pieniądze wypłacane są w ciągu około trzech miesięcy od momentu zgłoszenia. Zakres kwalifikowalności kosztów obowiązuje od 1 lutego 2020 r.
 
Maksymalna kwota dofinansowania dla pomp ciepła wynosi 58 tys. zł. Wysokość dopłat do pomp ciepła w programie Mój Prąd 5.0 jest taka sama jak w podstawowym poziomie dofinansowania programu Czyste Powietrze 2023, czyli do 4,4 tys. zł dla pomp ciepła powietrze-powietrze, do 12,6 tys. zł dla pomp powietrze-woda bez podwyższonej efektywności, do 19,4 tys. zł dla pomp powietrze-woda o podwyższonej efektywności, do 28 tys. zł dla pomp gruntowych oraz do 3,5 tys. zł dla kolektorów słonecznych.
 
Skorzystaj z gwarantowanej dotacji i umów się z naszym doradcą!
Zacznij realnie oszczędzać 👨 👩 🚀
 
Oferujemy:
🔋 Fotowoltaika
🔋 Pompy ciepła
🔋 Magazyny energii
🔋 Gwarantowane dotacje
 
Kontakt:
📞 +48 72 72 74 170
✉️ biuro@AstroEnergy.pl
 
☀ Biuro w Gorzowie Wielkopolskim:
ul. Walczaka 112 (budynek Spartherm)
 
☀ Biuro w Chojnicach:
ul. Gdańska 1b

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *