Jeśli jesteście zainteresowani instalacjami fotowoltaicznymi, pompami ciepła i magazynami energii, to mamy dla Was dobrą wiadomość! Obecnie istnieją różne programy dotacyjne, które umożliwiają Wam uzyskanie wsparcia finansowego na tego typu inwestycje. Programy te są skierowane do osób fizycznych, rolników i firm, a wysokość dotacji może sięgać nawet 80% kosztów.

Pierwszym z programów jest „Mój Prąd”, który oferuje do 50% dofinansowania, nie więcej niż 31 000 zł. Kolejnym programem jest „Czyste Powietrze”, który również oferuje do 50% dofinansowania, ale maksymalna kwota wsparcia wynosi 69 000 zł. „Czyste Powietrze Plus” to kolejny program, w ramach którego możecie uzyskać do 50% dofinansowania, nie więcej niż 79 000 zł.

Jeśli jesteście zainteresowani ochroną środowiska, to z pewnością zainteresuje Was program „Stop Smog”. W ramach tego programu możecie otrzymać do 70% dofinansowania, nie więcej niż 53 000 zł. Rolnicy również mogą skorzystać z wsparcia w postaci programu „Agroenergia”, który oferuje do 20% dofinansowania, nie więcej niż 25 000 zł.

Program „Zielona energia w gospodarstwie rolnym” pozwala na uzyskanie do 60% dofinansowania, nie więcej niż 150 000 zł. Ostatnim programem jest „Energia Plus”, który oferuje pożyczkę w wysokości do 80% kosztów, nie więcej niż 300 mln zł.

Podsumowując, jeśli planujecie inwestycję w instalacje fotowoltaiczne, pompy ciepła i magazyny energii, to warto zapoznać się z powyższymi programami dotacyjnymi i skorzystać z możliwości uzyskania wsparcia finansowego.

Fotowoltaika Gorzów Wielkopolski, Fotowoltaika Chojnice, Pompy Ciepła Gorzów Wielkopolski, Lubuskie, Pomorskie, Zachodniopomorskie, Wielkopolskie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *